Palenisko ogrodowe – Jak wybrać?

Porady

Któż z nas nie chciałby poczuć ciepła ogniska podczas chłodnego wieczoru? Niezależnie od tego, czy organizujemy je latem czy zimą, emocje towarzyszące tlącemu się żarowi są zawsze niesamowite. Ognisko już od pradawnych dziejów było okazją do spotkań, obrzędów kulturowych, a do dziś, w wielu miejscach na ziemi, jest ono okazją do wspólnego posiłku. Czy warto organizować ognisko we własnym ogrodzie? Oczywiście, że tak – trzeba mieć jednak do tego odpowiednie miejsce, aby wspólne spotkanie przy żywym ogniu było nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne.

PALENISKO OGRODOWE – DLACZEGO SIĘ PRZYDAJE?

Miejsce na ognisko powinno być dokładnie wyznaczone i dobrze zabezpieczone. Często używa się do tego gabionów czy kamieni znalezionych nad morzem. Zabezpieczają one miejsce na ognisko w taki sposób, aby drewno nie wydostało się poza kamienie. To dobry sposób, lecz nie każdy obecnie marzy o miejscu w swoim ogrodzie, w którym wypalona trawa odstrasza gości.

Sposobem na to jest palenisko ogrodowe – stosunkowo nowy produkt, ale od początku szturmem podbija rynek! Dzięki zastosowaniu go w ogrodzie, unikniemy szkód na trawie czy w każdym innym miejscu, w którym znajdowałoby się tradycyjne ognisko. Oprócz tego, palenisko ogrodowe jest bardzo bezpieczne – stworzone w takiej formie, aby zapobiegać przedostawaniu się drewna poza palenisko. Co więcej, zazwyczaj produkty te są dość wysokie. Chronią więc przed przypaleniem butów i innych przedmiotów, które mogłyby ulec stopieniu czy całkowitemu spaleniu.

Zapytaj o naszą ofertę palenisk ogrodowych

Napisz do nas!

This form is currently undergoing maintenance. Please try again later.

OGNISKO W WERSJI DELUXE!

Pamiętajmy, że palenisko ogrodowe to także wyśmienite i bardzo gustowne dopełnienie przestrzeni ogrodu. Wiele modeli palenisk to prawdziwy kunszt, ukryty w kilku kawałkach blachy.

Jednocześnie palenisko ogrodowe umożliwia nam organizowanie ogniska w wielu miejscach w ogrodzie, a nie tylko w jednym wyznaczonym miejscu. Ze względu na mobilność, palenisko ogrodowe ma wielu zwolenników. Możemy przenosić je ze względu na czynniki, które sprawiają, że ognisko jest jeszcze bardziej komfortowe i przyjemne. Chcemy postawić je daleko od domu? Nie ma sprawy! Wolimy rozpalić je na tarasie? Oczywiście, palenisko zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie! A może wyjazd ze znajomymi nad jezioro i ognisko do białego rana? Proszę bardzo! Palenisko ogrodowe zapewnia mnóstwo możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu przy blasku ogniska.

Ze względu na tak wiele zalet, jakie posiada palenisko, coraz częściej wypiera ono tradycyjny grill, którego czyszczenie i pielęgnacja po każdym spotkaniu, z pewnością nie zachęca.

Szybki kontakt Zamów ofertę