Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

/ Wkłady wodne

Wkład z płaszczem wodnym stanowi istotną oszczędność domowego budżetu. Nemo to linia bezrusztowych wkładów do palenisk, w których  powietrze ze specjalnie zaprojektowanego systemu kanałów trafia  bezpośrednio do komory spalania. Powstałe ciepło wykorzystane zostaje do podgrzania wody w instalacji centralnego ogrzewania.

Seria wkładów Nemo dostępna jest w dwóch podstawowych pakietach:  Modern i Raster, które dodatkowo można swobodnie  konfigurować.  Mogą Państwo wybrać rozmiar i wyłożenie paleniska, wykończenie szyby, typ klamki, czy dodatkowe zdobienia.

Ponieważ wkłady kominkowe z płaszczem wodnym muszą współpracować z innymi źródłami energii, decyzję o ich zakupie należy podjąć już na etapie projektowania domu lub przed generalnym remontem.

/ Dostępne pakiety wykończenia wkładów

Wyłożenie paleniska
Szyba
Klamka
Raster White
jasna ceramika Refrabox
z czarnym nadrukiem maskującym ramę
czarno-srebrna Design
Raster Black
grafitowa ceramika Cerabox
z czarnym nadrukiem maskującym ramę
czarna Design
Modern White
jasna ceramika Refrabox
klasyczna w stalowej ramie
czarna Classic
Modern Black
grafitowa ceramika Refrabox
klasyczna w stalowej ramie
czarna Classic

Kominek z płaszczem wodnym dopasowany do wnętrza

Czy warto inwestować w technologie, które z powodzeniem zastępują dotychczasowe rozwiązania, a dodatkowo zwiększają komfort, bezpieczeństwo i oszczędności? Zdecydowanie jednym z takich rozwiązań jest kominek z płaszczem wodnym. Stanowi on świetną, a przede wszystkim znacznie bardziej ekonomiczną alternatywę dla kotła na paliwa stałe. Mimo, że według obowiązującego prawa nie może być on wykorzystywany jako samodzielne źródło ciepła w domu, warto w niego zainwestować.

Kominek w domu jest wspaniałą ozdobą. Wypełnia ciepłem wnętrza i sprawia, że dom zyskuje niepowtarzalną atmosferę. Najlepiej sprawdza się w sezonie grzewczym, kiedy temperatury na dworze zniechęcają nas do wychodzenia. Dom jest dla nas oazą ciepła i miejscem, w którym możemy schronić się przed niskimi temperaturami. Kominek w salonie to prawdziwe centrum życia rodzinnego. Mając kominek w domu czujemy się wyjątkowo każdego wieczoru, w którym dostrzegamy za szybą tlący się ogień. Płomień to bezpieczeństwo, stabilność i ciepło. Warto zainwestować w kominek w domu i wprowadzić do swojego życia rodzinnego odrobinę wyjątkowej atmosfery.

Jak działa kominek z płaszczem wodnym?

Dlaczego nazywany jest on kominkiem z płaszczem wodnym? Płaszcz wodny, znajdujący się w kominku, to potoczna nazwa osłony stworzonej z podwójnych ścianek, między którymi przepływa woda. Otacza ona komorę spalania i dzięki temu może zostać nagrzana. Płaszcz wodny podgrzewa wodę w instalacji centralnego ogrzewania, która rozchodzi się do wszystkich pomieszczeń. Dzięki temu dom jest ogrzany równomiernie, a palenie w kominku staje się czymś znacznie więcej niż tylko ciepłem, wychodzącym do głównego pomieszczenia.

Płaszcz wodny oferuje także funkcję podgrzewania wody użytkowej. Dzięki wymiennikowi ciepła, woda z otwartego obiegu może łączyć się z wodą obiegu zamkniętego. Integracja wielu czynności sprawia, że pełni on rolę nie tylko tradycyjnego kominka, ale także funkcję standardowego kotła na paliwo stałe.

Kominek z płaszczem wodnym w domu

Obawiasz się inwestycji w kominek z płaszczem wodnym? Nie musisz – funkcjonalność kominka bardzo szybko odpracuje jego  koszty. Już po około 2 latach inwestycja się zwróci, a Ty zaczniesz oszczędzać na całym przedsięwzięciu nawet do kilku tysięcy złotych rocznie.

Ponadto kominek z płaszczem wodnym posiada wiele innych zalet, które z pewnością przekonają Cię do postawienia go w Twoim domu. Przede wszystkim osiąga on wysoką sprawność, której na próżno szukać w innych systemach grzewczych. Dzięki dystrybucji ciepłej wody, możliwe jest doprowadzenie jej nie tylko do grzejników usytuowanych w całym domu, ale także do instalacji ogrzewania podłogowego. Kominek z płaszczem wodnym pozwoli Ci także uniknąć przenoszenia pyłków, roztoczy i kurzu – nie posiada bowiem wzmożonego ruchu powietrza, co charakteryzuje m.in. kominek z systemem DGP.

Dlaczego warto mieć kominek z płaszczem wodnym?

Wysoka ekonomia ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym zasługuje na szczególną uwagę. Oprócz doskonałych funkcji i korzyści, płynących z jego użytkowania, kominek z płaszczem wodnym jest również idealnym wypełnieniem wnętrza, które nie tylko zdobi aranżację, ale także zapewnia ciepło w całym domu. Jeśli marzysz o wyjątkowej atmosferze podczas długich zimowych wieczorów w Twoim domu, z pewnością ten rodzaj kominka spełni Twoje oczekiwania. Jego wyjątkowy design i idealne dopasowanie do praktycznie każdego wnętrza to doskonały sposób na aranżacyjną kropkę nad i.

Dobrej jakości kominek z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym od Unico spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Powinniśmy pamiętać, że ten rodzaj kominka musi być zabezpieczony przed przegrzaniem oraz wzrostem ciśnienia. Na szczęście kupując kominek z płaszczem wodnym w Unico, otrzymujesz wszelkie niezbędne komponenty, dla osiągnięcia maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Oprócz tego, każdy z pakietów serii wkładów z płaszczem wodnym Nemo, możesz bez problemu konfigurować według własnych potrzeb i preferencji. Chcesz dobrać wyłożenie paleniska lub wykończenie szyby? A może interesuje Cię wybrany rodzaj klamki lub zdobienia, dostosowane do stylu aranżacji wnętrza? W Unico możesz wszystko!

Stoisz właśnie przed wyborem projektu domu? To idealny czas na podjęcie decyzji o wkładzie kominkowym. Jeśli zastanawiasz się nad kominkiem z płaszczem wodnym, zwróć uwagę na fakt, że ten rodzaj wkładu musi współpracować z innymi źródłami energii. Właśnie dlatego decyzję o zakupie kominka, należy podjąć już na etapie projektu.

Kominek z płaszczem wodnym Lift

W Unico dbamy o każdy szczegół, dlatego stworzyliśmy serię kominków z płaszczem wodnym Lift, w którym stawiamy na funkcjonalność. Nasi konstruktorzy stworzyli innowacyjny system podnoszenia drzwi we wkładzie kominkowym PowerLIFT. Gładkość i lekkość przesuwania drzwi, niezależnie od panującej wewnątrz wkładu temperatury, to niezwykły komfort użytkowania. W tym rozwiązaniu zastosowaliśmy system docisku, który zapewnia szczelność kominka oraz zachowuje żywotność uszczelki na dłużej. Maksymalna kontrola nad procesem spalania sprawia, że kominek z płaszczem wodnym Lift cieszy się ogromnym uznaniem naszych klientów.