Ciepłe zabudowy

/ Ciepłe zabudowy

Ciepła zabudowa kominka to rozwiązanie dość nietypowe, jednak cieszące się coraz większą popularnością w polskich domach. Jego zalety wynikają przede wszystkim z faktu, że przekazuje nagromadzone ciepło do obiektu, zachowując jednocześnie pewną część na później, w obrębie własnej powierzchni. Ze względu na wspomnianą cechę, nie poleca się łączyć tego typu zabudów z systemami powietrznego lub wodnego ogrzewania, które to traciłyby na swojej wydajności poprzez oddawanie części ciepła nagrzewającej się obudowie.

Ciepła zabudowa kominka rekomendowana jest przede wszystkim osobom, które planują ogrzewać salon drewnem. Wówczas pomieszczenie ogrzewane będzie zarówno w momencie, kiedy zawartość kominka płonie, jak i po jej zgaśnięciu (poprzez ciepło zgromadzone w samej obudowie urządzenia).

W ramach naszego asortymentu oddajemy do Państwa dyspozycji dwa rodzaje produktów, stanowiące niezbędne elementy składowe ciepłej zabudowy. Poniżej znajduje się ich nieco szersze omówienie.

Wymienniki to wolnostojące urządzenia, które umożliwiają odzysk ciepła z przelatującego przez nie gorącego powietrza. Takie rozwiązanie powoduje, że ta cześć energii, która w innych warunkach uleciałaby przez komin, w tym przypadku zostaje skumulowana wewnątrz zabudowy kominka. Dzięki temu w następnym etapie zostaje przekazana do ogrzania pomieszczenia, gdzie znajduje się źródło ciepła lub – w zależności od konkretnego systemu – jest rozprowadzana po pozostałych pokojach danego obiektu.

 

/ Materiały akumulacyjne

Na tę podgrupę naszej oferty składają się wszystkie pozostałe elementy, wchodzące w skład ciepłej zabudowy kominków, takie jak kleje, zaprawy, nadstawki akumulacyjne, termiczne kręgi i moduły oraz termo płyty szamotowe TPS lub magnezytowe TPM, dostępne w bardzo różnorodnych wymiarach.

Serdecznie zapraszamy do zakupów. Dzięki wspomnianym elementom asortymentu możliwe jest całościowe zbudowanie kominka w systemie ciepłej zabudowy. W razie jakichkolwiek pytań związanych z ofertą, służymy pomocą.