Ciepłe zabudowy

/ Ciepłe zabudowy

Ciepła zabudowa kominka to rozwiązanie dość nietypowe, jednak cieszące się coraz większą popularnością w polskich domach. Jego zalety wynikają przede wszystkim z faktu, że przekazuje nagromadzone ciepło do obiektu, zachowując jednocześnie pewną część na później, w obrębie własnej powierzchni. Ze względu na wspomnianą cechę, nie poleca się łączyć tego typu zabudów z systemami powietrznego lub wodnego ogrzewania, które to traciłyby na swojej wydajności poprzez oddawanie części ciepła nagrzewającej się obudowie.

Ciepła zabudowa kominka rekomendowana jest przede wszystkim osobom, które planują ogrzewać salon drewnem. Wówczas pomieszczenie ogrzewane będzie zarówno w momencie, kiedy zawartość kominka płonie, jak i po jej zgaśnięciu (poprzez ciepło zgromadzone w samej obudowie urządzenia).

W ramach naszego asortymentu oddajemy do Państwa dyspozycji dwa rodzaje produktów, stanowiące niezbędne elementy składowe ciepłej zabudowy. Poniżej znajduje się ich nieco szersze omówienie.

Wymienniki to wolnostojące urządzenia, które umożliwiają odzysk ciepła z przelatującego przez nie gorącego powietrza. Takie rozwiązanie powoduje, że ta cześć energii, która w innych warunkach uleciałaby przez komin, w tym przypadku zostaje skumulowana wewnątrz zabudowy kominka. Dzięki temu w następnym etapie zostaje przekazana do ogrzania pomieszczenia, gdzie znajduje się źródło ciepła lub – w zależności od konkretnego systemu – jest rozprowadzana po pozostałych pokojach danego obiektu.

 

/ Materiały akumulacyjne

Na tę podgrupę naszej oferty składają się wszystkie pozostałe elementy, wchodzące w skład ciepłej zabudowy kominków, takie jak kleje, zaprawy, nadstawki akumulacyjne, termiczne kręgi i moduły oraz termo płyty szamotowe TPS lub magnezytowe TPM, dostępne w bardzo różnorodnych wymiarach.

Serdecznie zapraszamy do zakupów. Dzięki wspomnianym elementom asortymentu możliwe jest całościowe zbudowanie kominka w systemie ciepłej zabudowy. W razie jakichkolwiek pytań związanych z ofertą, służymy pomocą.

/ NOWOCZESNY DESIGN CIEPŁEJ ZABUDOWY

Nie musisz martwić się, że ciepła zabudowa zniszczy Twoje plany o nowoczesnym domu. Pragniesz mieć kominek idealnie dopasowany do własnego wnętrza? Ciepła zabudowa UNICO to również modułowe zabudowy betonowe, które pełnią nie tylko funkcję akumulacji ciepła, ale także stają się prawdziwym akcentem nowoczesności w każdym pomieszczeniu, w którym jest kominek.

Wielu inwestorów szuka właśnie takiego rozwiązania do swoich domów – betonowa zabudowa kominka to połączenie tradycji i nastroju z nowoczesnym podejściem do aranżacji. Nic dziwnego, że tak wielu klientów decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

Modułowe obudowy betonowe są znakomitą alternatywą do współczesnych domów energooszczędnych, w których oszczędność energii cieplnej jest spowodowana działaniem nowoczesnych urządzeń. Dzięki temu, że beton akumuluje ciepło, oddaje je do pomieszczeń jeszcze długo po wygaśnięciu kominka, budując w ten sposób nastrój i przyjemne uczucie ocieplenia.

/ CIEPŁA ZABUDOWA – CZYSTOŚĆ I KOMFORT UŻYTKOWANIA

Ciepła zabudowa kominka to nie tylko akumulacja ciepła w całej powierzchni obudowy. To rozwiązanie cechuje się także wygodą dla domowników. Jakakolwiek forma ciepłej zabudowy, pozwala uniknąć gromadzenia się zanieczyszczeń z kominka wokół konstrukcji i zapobiega nadmiernej potrzebie sprzątania. To niezwykle ważne dla wielu kobiet, które przykładają szczególną uwagę do czystości.

Kominek to nie tylko wspaniałe uczucie ciepła i widok tlącego się wewnątrz drewna. To również stały producent ogrzewania, który powinien zadbać o potrzeby mieszkańców domu.

Dzięki ciepłej zabudowie, kominek zyskuje niepowtarzalny wygląd, więc jest prawdziwą ozdobą dolnej kondygnacji domu. Jakakolwiek ciepła zabudowa pozwala dopasować konstrukcję do ogólnego wystroju wnętrza i stylu, w jakim utrzymana jest aranżacja domu. To niezwykle ważne, aby kominek nie wyróżniał się za bardzo, a jednocześnie pełnił funkcję prawdziwej kropki nad i.