Nowoczesne kominki narożne – czy warto mieć je w swoim domu?

Porady

Kominek w domu to oczywiście spełnienie marzeń dla wielu inwestorów, którzy chcą w swoim domu mieć absolutnie wyjątkowe miejsce. Jednak płomień w domu to nie tylko piękno i wyjątkowa estetyka, ale również narzędzie do wydajnego i kompatybilnego ogrzewania pomieszczeń. Ostatnich kilka lat pokazało nam, że największą popularnością cieszą się nowoczesne kominki narożne. Dlaczego? Uwydatniają to, na czym właścicielom domów jednorodzinnych najbardziej zależy – atmosferę ciepła i prawdziwego ognia. Poznaj ich zalety i dowiedz się, do jakich domów pasują najbardziej oraz jakie wkłady kominkowe możesz wybrać. 

Do jakich domów pasują nowoczesne kominki narożne?

Nowoczesne kominki narożne charakteryzują się wrażeniem trójwymiarowości ognia. Jest to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych kominków. Cała konstrukcja sprawia, że domownicy mogą przyglądać się płomieniom nie tylko od frontowej szyby, ale także z bocznej strony. Dzięki takiej trójwymiarowości, nowoczesne kominki narożne są dedykowane do domów utrzymanych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu, który nawiązywać może również to motywów industrialnych i loftowych. 

Zabudowa w narożniku pozwala wydzielić granice poszczególnych stref w domu lub oddzielić pomieszczenia, w których mamy do czynienia z różnymi funkcjami. Jeśli kuchnia jest otwarta na salon i jadalnię, przedzielenie jej kominkiem narożnym, którego ogień tli się na każdą ze stref, jest doskonałym rozwiązaniem. To niezwykle ociepla atmosferę w domu i powoduje, że pomieszczenia stają się przytulne, mimo swojej nowoczesności. 

Nowoczesne kominki narożne – wkłady kominkowe

Wspaniała panorama ognia, rozchodząca się na wiele pomieszczeń w domu, jest tylko jedną ze wspaniałych funkcji, jakie oferują nam nowoczesne kominki narożne. Przecież oprócz wszelkich względów estetyczno – aranżacyjnych, kominek to głównie ogrzewanie i ciepło, docierające do każdej strefy domu. Nie bez powodu jedną z najważniejszych kwestii jest dobór wkładu kominkowego. A ten możemy wybrać nie tylko na podstawie technologii dystrybucji ciepła, ale także rozmiaru, mocy grzewczej i innych komponentów, które pozwalają cieszyć się doskonałym kominkiem każdego dnia. 

WKŁADY KONWEKCYJNE

Wiele razy podejmowaliśmy już temat rodzajów wkładów kominkowych oraz ich wyboru, w stosunku do potrzeb własnego domu. Jednak nowoczesne kominki narożne wymagają szerszego omówienia, ponieważ marka UNICO oferuje szeroki wachlarz możliwości. 
Wkłady konwekcyjne to idealne rozwiązania dla osób, poszukujących wydajnego źródła ciepła, na niewielkiej powierzchni domu. Wkłady te są również dedykowane do pomieszczeń o dużych stratach ciepła, dużej kubaturze, lecz słabej izolacji. W przypadku tego rodzaju wkładu, powietrze doprowadzone do kominka opływa gorący wkład i wszelkie dodatkowe powierzchnie grzewcze, nagrzewa się bardzo szybko i powraca do pomieszczeń przez kanały wentylacyjne. Nowoczesne kominki narożne z wkładem konwekcyjnym to przede wszystkim modele z serii Dragon: Dragon 2B, Dragon 2B XL, Dragon 4B, Dragon 4B Slim, Dragon 4B XL, Dragon 4B XL Slim, kompaktowy Dragon 8B czy Dragon 8B XXL.

WKŁADY Z PŁASZCZEM WODNYM

Istotnym produktem jest wkład z płaszczem wodnym. Stanowi on doskonałą alternatywę dla wkładów konwekcyjnych. Seria Nemo to linia wkładów do kominków, w których powietrze ze specjalnie zaprojektowanego systemu kanałów trafia do komory spalania. Powstałe ciepło, wykorzystywane zostaje do podgrzania wody w instalacji centralnego ogrzewania. Taki wkład kominkowy to doskonała oszczędność domowego budżetu. Z dostępnych w ofercie UNICO wkładów, możesz wybrać: Nemo 2B TOPECO, Nemo 4B/24 TOPECO, Nemo 4B/20 TOPECO oraz Nemo 8B.

Nowoczesne kominki narożne – nowoczesny system PowerLIFT dla poprawy komfortu

Oba rodzaje wkładów, są również dostępne w wersji LIFT. Wszystko za sprawą rozwiązania PowerLIFT – wiodącego mechanizmu podnoszenia drzwi we wkładzie kominkowym. System ten, opracowany został przez doświadczonych konstruktorów i ma na celu idealnie, gładko i lekko przesuwać drzwiczki kominka, niezależnie od temperatury w kominku. 

W systemie PowerLIFT zastosowano specjalny system docisku, aby zachować szczególną dbałość o szczelność kominka, a jednocześnie nie zużywać zbyt szybko uszczelek. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad procesem spalania, które jest ekonomiczne i ekologiczne. Co więcej, wszystko prowadzi także do utrzymywania szyby kominka w idealnej czystości. 

Jak wykończyć kominek, czyli ozdobne błędny wykończeniowe i modułowe zabudowy betonowe

Nowoczesne kominki narożne wymagają doskonałej oprawy. Świetnym rozwiązaniem są minimalistyczne blendy, dedykowane wkładom Dragon i Nemo. Dzięki dużej elastyczności oferty, możesz dobrać blendy, zarówno do licowania wkładu ze ścianą, jak również do zagłębienia go w ścianie. 
Doskonałą opcją są również modułowe zabudowy betonowe UNICO Fusion, stworzone z betonu akumulacyjnego. To świetny sposób na dodatkową funkcję we współcześnie budowanych domach energooszczędnych. Beton akumuluje ciepło, oddając je do pomieszczeń stopniowo, jeszcze długo po wygaśnięciu kominka. Modułowe zabudowy betonowe są dedykowane wkładom narożnym Dragon 4B Slim oraz Dragon 2B.

Szybki kontakt Zamów ofertę