Designerskie dodatki do ogrodu w 2021 r.? Palenisko ogrodowe to must have sezonu!

Tym co od zawsze jednoczy ludzi, jest ogień. W dzisiejszym, rozwiniętym świecie, stał się atrakcją, a nie koniecznością. A jednak wciąż nas fascynuje. Dlatego tak chętnie gromadzimy się wokół ogniska. Dla tych, którzy cenią dodatkowo design i wygodę użytkowania, polecamy zaopatrzyć się w palenisko ogrodowe – must have tego sezonu.

Uwielbiasz spędzać czas na świeżym powietrzu? Nie marnuj ani chwili i skorzystaj maksymalnie z możliwości pobytu w ogrodzie – w ciągu dnia i po zmroku. Co prawda pogoda w tym roku nie rozpieszcza, czy to jednak powód, dla którego mamy siedzieć w domach i tęsknie spoglądać na zieleń za oknem? Nic podobnego. To ostatni moment, by wyposażyć się w designerskie dodatki do ogrodu – lato nadchodzi!

Nowoczesne palenisko ogrodowe

Ogród kojarzy się z naturą, ale także tutaj wkroczyła nowoczesność. Piękne meble i dodatki nie dziwią już nikogo. Dziś także palenisko ogrodowe może być istnym kawałkiem dzieła sztuki. Jest nim bez wątpienia TULIP – palenisko, które powstało dzięki inspiracji pięknem tulipanów, gratka dla miłośników nieoczywistych kształtów i inspirujących form. Tańczący we wnętrzu paleniska ogień tworzy prawdziwy, wizualny spektakl. Z kolei amatorzy minimalistycznego designu, a jednocześnie ostrych i wyrazistych kształtów, docenią Triangular – palenisko ogrodowe przypominające pełzającego kraba. Wybór paleniska ogrodowego to kwestia gustu, warto jednak wziąć pod uwagę także inne aspekty, o czym więcej piszemy tutaj.

Palenisko ogrodowe tulipModne dodatki i gadżety

Mając już to co najważniejsze – palenisko ogrodowe – czas wypełnić swoją ogrodową przestrzeń akcesoriami, które mają styl, ale również są praktyczne. Niezależnie od tego, czy jest to dekoracja ścienna, taka jak lustro lub krata, która rozszerza Twoją przestrzeń, dając iluzję głębszego, większego ogrodu, donice z kwitnącymi kwiatami, aby dodać koloru, czy elegancki dywan, który zapewnia domową atmosferę, stanowią one istotne wykończenie – tworząc w Twoim ogrodzie harmonijną, uspokajającą oazę.

Tym, czemu warto poświęcić najwięcej uwagi jest miejsce do siedzenie. Wygodny zestaw foteli, leżaki lub szezlongi, naprawdę pozwalają rozciągnąć się i zrelaksować, czy to pod parasolem, przy basenie czy na tarasie. Gdy siedzenia są wygodne, prawdopodobne spędzisz więcej czasu na zewnątrz i faktycznie odpoczniesz. Jeśli marzy Ci się prawdziwy relaks, co powiesz na hamak? Możesz nawet oglądać z niego ulubione filmy. I to nadal w ogrodzie! Jak to możliwe? Na mobilnym, nadmuchiwanym ekranie. Tego typu urządzania występują w różnych rozmiarach i pozwalają stworzyć w zaciszu własnego ogrodu prawdziwe wakacyjne kino plenerowe. Zaproś więc znajomych, rodzinę albo sam zrelaksuj się i ciesz się życiem! W końcu o to chodzi, zwłaszcza w lecie, prawda?