Nowoczesne palenisko ogrodowe – jakie wybrać?

Wiosna w tym roku nas nie rozpieszcza. Tym bardziej jednak – kiedy wreszcie będzie to możliwe – z przyjemnością usiądziemy wieczorem na patio czy w ogrodzie, by móc rozkoszować się naturą w całym jej rozkwicie. W tym sielskim obrazie kluczowym elementem dla wielu z nas jest obecność ognia, który dodaje magii i przytulności wspólnym spotkaniom w plenerze. Pozostaje więc zdecydować jakie nowoczesne palenisko ogrodowe najlepiej się sprawdzi. Zobaczmy, czym się kierować przy wyborze.

Czy palenisko ogrodowe jest mi w ogóle potrzebne?

Jeśli ktoś rozważa, czy w ogóle potrzebuje czegoś takiego jak nowoczesne palenisko ogrodowe, niech odpowie sobie najpierw na klika pytań:

– Czy lubisz zabawę i relaks na dworze, także po zmroku?

– Czy sprawia Ci przyjemność możliwość przygotowania i zjedzenia ciepłego posiłku na zewnątrz?

– Czy lubisz romantyczne wieczory pod gwiazdami?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, dlaczego nie dodać do swojego podwórka, werandy lub patio, pięknie wykonanego paleniska? Nowoczesne palenisko ogrodowe może się okazać brakującym ogniwem, który składa się na Twoje wyobrażenie o idealnym wieczorze. Relaksując się na świeżym powietrzu, prowadząc ciekawe rozmowy z przyjaciółmi lub po prostu czytając książkę przy lampce wina. Wszystko to zyskuje po stokroć, jeśli odbywa się przy świetle księżyca i w blasku ognia.

Palenisko ogrodowe

Rozmiar proporcjonalny do otoczenia

Nowoczesne paleniska ogrodowe mogą przybierać różne kształty, formy i rozmiary. Jest w czym wybierać. Począwszy od przytulnego, małego paleniska, idealnego do małego ogrodu czy patio, po zintegrowane z paleniskiem stoły, wokół których zmieści się cała rodzina. Wybierając palenisko ważne są estetyka i proporcje. Zapewne zależy Ci na tym, aby Twój nowy sprzęt wyglądał dobrze tam, gdzie go umieścisz – nie zajmował całej przestrzeni, ani też nie gubił się w tle. Wielu właścicieli domów, kupując nowoczesne palenisko ogrodowe dobiera je tak, aby było architektonicznie podobne do tego, co już istnieje. Dzięki temu palenisko zewnętrzne wygląda tak, jakby naprawdę stanowiło integralną część otoczenia.

Palenisko, a może jednak kominek zewnętrzny?

Przenośne palenisko ogrodowe ma kilka zasadniczych zalet, które stanowią o jego przewadze nad kominkami zewnętrznymi. Na wstępie warto zaznaczyć, że są to dwie, zupełnie inne rzeczy. Po pierwsze kominek stawia się na stałe. Trzeba go też najpierw zaprojektować, a potem zbudować. Tymczasem w tym względzie zewnętrzne palenisko daje o wiele więcej możliwości. Po pierwsze można je przenosić z miejsca na miejsce oraz ustawić tam, gdzie murowana konstrukcja nie miała by racji bytu – np. na niewielkim patio czy tarasie. Nowoczesne palenisko ogrodowe swoim wyglądem może przypominać dzieło sztuki. Z kominkiem zewnętrznym trudno byłoby uzyskać taki efekt. I ostatnia, aczkolwiek bardzo ważna sprawa. Kominek zewnętrzny pozwala na siedzenie blisko ognia tylko z jednej strony. Z kolei wokół paleniska ogrodowego można siedzieć w kręgu, co daje nie tylko lepszy dostęp do ognia przy pieczeniu kiełbasek, ale także sprzyja większej integracji.

 Nowoczesne palenisko ogrodowe – ile to kosztuje?

Ceny palenisk ogrodowych zaczynają się kilkuset złotych. Wszystko zależy od rozmiaru i stopnia skomplikowania konstrukcji. Jeśli chodzi o górną granicę cenową – można kupić nowoczesne palenisko ogrodowe także i za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Droższe sprzęty zwykle mają też większą funkcjonalność. Jak np. paleniska z dodatkową przestrzenią, która może służyć jako blat stołu lub paleniska wyposażone w systemy pokryw, które tworzą z nich dwufunkcyjne urządzenia – palenisko i stół. Cena urządzenia jest także uzależniona od rodzaju paliwa. Nowoczesne paleniska ogrodowe mogą być zasilane biomasą, bioetanolem czy gazem.

Już wkrótce w naszej ofercie pojawi się sporo nowości w kategorii nowoczesne palenisko ogrodowe. Tego nie można przegapić! Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku. Premiera nowej linii ogrodowej już wkrótce!