UniBox – Autorski system wyłożenia palenisk

System UniBox to innowacyjne rozwiązanie UNICO polegające na wyłożeniu całego paleniska specjalną matą izolacyjną montowaną pod ceramiką oraz zastosowaniu deflektora Refrabox. Jako wyłożenie paleniska możemy wybrać jedną z trzech oferowanych rodzajów ceramiki – standardowy szamot lub ceramikę dużo bardziej odporną na warunki użytkowania niż większość materiałów na rynku – Refrabox lub Cerabox. Zastosowanie systemu UniBox skutkuje szybszym rozpalaniem i lepszym dopalaniem drewna. Dzięki temu mamy więcej ciepła w domu, czystą szybę i mniej pozostałego popiołu.

 

 

Deflektor Refrabox

Każdy wkład Unico wyposażony jest w deflektor Refrabox. Powoduje on wydłużenie drogi spalin i tym samym ich lepsze dopalanie. Pozwala to na uzyskanie większej ilości ciepła przy mniejszym zużyciu opału a co za tym idzie zwiększenie sprawności kominka.

 

Deflektor Refrabox umieszczony nad paleniskiem

 

Izolowana komora spalania

Wkłady Unico posiadają dodatkową izolację termiczną. Pod ceramiką, na podłodze, zainstalowana jest specjalna mata, która oddziela termicznie palący się załadunek od zimnego powietrza do spalania doprowadzanego z zewnątrz. Korzyścią takiego rozwiązania jest dużo szybsze rozpalanie, wyższa sprawność i dokładniejsze dopalenie załadunku. Dzięki temu w domu pozostaje więcej ciepła z tej samej ilości drewna oraz mniej popiołu.

 

Mata izolacyjna pod wyłożeniem ceramicznym (na dnie i ścianach paleniska)

 

Wyłożenie ceramiczne

Jako wyłożenie paleniska możemy wybrać jedną z trzech oferowanych rodzajów ceramiki – szamot, Refrabox lub Cerabox.

Autorska ceramika Refrabox i Cerabox

Dzięki specjalnej technologii produkcji i wypalania, na ceramice nie powstają pęknięcia. Ponadprzeciętna masa i właściwości ceramiki Cerabox lub Refrabox powodują, że kominek rozpala się szybciej, a drewno lepiej dopala.

Porównanie właściwości materiałów ceramicznych