Palenisko ogrodowe – jak wybrać?

Któż z nas nie chciałby poczuć ciepła ogniska podczas chłodnego wieczoru? Niezależnie od tego, czy organizujemy je latem czy zimą, emocje towarzyszące tlącemu się żarowi są zawsze niesamowite. Ognisko już od pradawnych dziejów było okazją do spotkań, obrzędów kulturowych, a do dziś, w wielu miejscach na ziemi, jest ono okazją do wspólnego posiłku. Czy warto organizować ognisko we własnym ogrodzie? Oczywiście, że tak – trzeba mieć jednak do tego odpowiednie miejsce, aby wspólne spotkanie przy żywym ogniu było nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne.

Palenisko ogrodowe – dlaczego się przydaje?

Miejsce na ognisko powinno być dokładnie wyznaczone i dobrze zabezpieczone. Często używa się do tego gabionów czy kamieni znalezionych nad morzem. Zabezpieczają one miejsce na ognisko w taki sposób, aby drewno nie wydostało się poza kamienie. To dobry sposób, lecz nie każdy obecnie marzy o miejscu w swoim ogrodzie, w którym wypalona trawa odstrasza gości.

Sposobem na to jest palenisko ogrodowe – stosunkowo nowy produkt, ale od początku szturmem podbija rynek! Dzięki zastosowaniu go w ogrodzie, unikniemy szkód na trawie czy w każdym innym miejscu, w którym znajdowałoby się tradycyjne ognisko. Oprócz tego, palenisko ogrodowe jest bardzo bezpieczne – stworzone w takiej formie, aby zapobiegać przedostawaniu się drewna poza palenisko. Co więcej, zazwyczaj produkty te są dość wysokie. Chronią więc przed przypaleniem butów i innych przedmiotów, które mogłyby ulec stopieniu czy całkowitemu spaleniu.

Palenisko do ogroduOgnisko w wersji deluxe!

Pamiętajmy, że palenisko ogrodowe to także wyśmienite i bardzo gustowne dopełnienie przestrzeni ogrodu. Wiele modeli palenisk to prawdziwy kunszt, ukryty w kilku kawałkach blachy.

Jednocześnie palenisko ogrodowe umożliwia nam organizowanie ogniska w wielu miejscach w ogrodzie, a nie tylko w jednym wyznaczonym miejscu. Ze względu na mobilność, palenisko ogrodowe ma wielu zwolenników. Możemy przenosić je ze względu na czynniki, które sprawiają, że ognisko jest jeszcze bardziej komfortowe i przyjemne. Chcemy postawić je daleko od domu? Nie ma sprawy! Wolimy rozpalić je na tarasie? Oczywiście, palenisko zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie! A może wyjazd ze znajomymi nad jezioro i ognisko do białego rana? Proszę bardzo! Palenisko ogrodowe zapewnia mnóstwo możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu przy blasku ogniska.

Ze względu na tak wiele zalet, jakie posiada palenisko, coraz częściej wypiera ono tradycyjny grill, którego czyszczenie i pielęgnacja po każdym spotkaniu, z pewnością nie zachęca.

Palenisko ogrodowe – jakie powinny być jego najważniejsze cechy?

Zanim wybierzemy odpowiednie palenisko ogrodowe, warto zastanowić się, jakie cechy powinno posiadać i czemu ma służyć? Bowiem, jeśli często zapraszamy gości i organizujemy duże ogniska na wiele osób, warto zainwestować w większe palenisko. Jeśli jednak mieszkamy sami, a gości zapraszamy okazyjnie, niewielkie palenisko również spełni swoją rolę. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze?

  • Wielkość paleniska
  • Grubość blachy
  • Odporność na wysoką temperaturę
  • Odległość od podłoża
  • Dopasowanie stylu paleniska do aranżacji posesji
  • Bezpieczeństwo wybranego paleniska
  • Możliwość rozpalenia paleniska na tarasie

Palenisko ogrodowe jak wybraćWarto zwrócić uwagę na takie rodzaje palenisk, które są uniwersalne, a jednocześnie ich kształt już na pierwszy rzut oka gwarantuje bezpieczeństwo i optymalne warunki spalania.

Seria palenisk Unico Garden Line to wyjątkowy design produktów, wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Inspirowane naturą, są odzwierciedleniem wybranych elementów ogrodu. Zostały zaprojektowane przez wyjątkową pracownię wzornictwa przemysłowego, która urealniła niecodzienne formy palenisk. Dzięki temu klienci otrzymują produkt absolutnie wyjątkowy, wpisujący się jedynie w ramy nieograniczonej wyobraźni. Dzięki produktom tej ultranowoczesnej linii palenisk, ogród zyskuje nowe oblicze. Każde z palenisk było inspirowane innym elementem ogrodu, ale jednocześnie wszystkie nawiązują do stylu botanicznego.

Przeniesienie sylwetek kwiatów, w przypadku palenisk Nenu i Tulip, to niecodzienne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Z kolei Y-Fire, Triangular czy Fold charakteryzują się ostrymi, wyrazistymi kształtami – zupełnie przeciwstawnymi do ogrodowego motywu, a jednocześnie tak dobrze przedstawiającego jego dziki charakter.

Nowa linia palenisk od marki Unico posiada wszystkie aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze. Każdy z nich oferuje coś innego – oprócz formy, kształtu i wyglądu, posiadają zupełnie inne wysokości oraz wymiary miejsca na rozpalenie ogniska. Łączy je jedno – czarne, matowe wykończenie, które nadaje im surowości i minimalizmu, charakterystycznych dla wyjątkowego stylu industrialnego. To właśnie w jego duchu powstały projekty tychże palenisk, a jednocześnie stały się one bardzo uniwersalnym dodatkiem do naturalnej architektury ogrodu. Możemy zatem wyczytać między wierszami przesłanie, że najważniejsze wartości tkwią wyłącznie prostocie.