[rev_slider alias="slider-en"]
/ Aktualności
20180615_122441
Szkolenie produktowe w siedzibie Unico

15 czerwca po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć naszych Partnerów Handlowych podczas szkolenia w naszej siedzibie w Uciechowie. Podczas spotkania…

Szkolenie w Unico
Szkolenie Unico 20.04.2018

Już 20 kwietnia w siedzibie firmy Unico odbędzie się kolejne szkolenie dla naszych Partnerów Handlowych, które będzie doskonałą okazją do…

szkolenie-w-Miłomłynie-4
Szkolenie produktowe w Miłomłynie

6 października w Miłomłynie odbyło się szkolenie Unico dla dystrybutorów z Polski Północnej. W spotkaniu wzięło udział 40 przedstawicieli z…

A rattan patio set including a sofa, a table and a chair on a wooden deck in the sunny garden.
NOWOŚĆ! UNICO GARDEN LINE

Po wielu miesiącach przygotowań, wprowadziliśmy na rynek nową linię produktów – paleniska ogrodowe Garden Line! Paleniska ogrodowe Garden Line są…

NAJNOWSZE TECHNOLOGIE
ico1-1
System czystej szyby
Powietrze jest doprowadzone do górnej części komory paleniskowej i spływa poprzez otwory nad drzwiczkami, tworząc naturalne korytarze powietrzne, chroniące szybę kominka przed zabrudzeniem osadami ze spalania.
deflektor
Ceramiczny deflektor
Element wkładu, który wydłuża drogę spalin, obniża ich temperaturę i powoduje lepsze dopalenie, co daje możliwość odzyskania większej ilości ciepła. Zmniejsza się zużycie opału, a sprawność kominka wzrasta.
2szyba
Podwójna szyba
Emisja ciepła wypromieniowywanego przez szybę jest zmniejszona, dzięki czemu w komorze uzyskuje się jeszcze wyższe temperatury. Ma to korzystny wpływ na proces spalania, a także pozwala zachować szybę kominka w czystości.
ico4
Normy BIMSCHV 2
Pomiary CO w spalinach są istotnym elementem kontroli jakości spalania drewna. BImSchV 2, norma obowiązująca od 31 grudnia 2014 r., dopuszcza emisję tlenku węgla przez urządzenia grzewcze i kominki na poziomie nie większym niż 1250 mg/Nm3. Wkłady kominkowe UNICO spełniają wszystkie obowiązujące wymogi.
ico5
Wkłady wodne TopEco
Paleniska ze zintegrowanym wymiennikiem wodnym i izotermiczną komorą spalania. Dzięki zastosowaniu zwiększonej powierzchni wymiany ciepła poziom sprawności urządzenia wzrasta do 87%, spalanie jest wydajne i energooszczędne, a ilość szkodliwych składników spalin, takich jak smoła czy sadza, jest ograniczona do minimum, co gwarantujemy jako producent wkładów kominkowych.
ico6
System Refrabox
Innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym wyłącznie we wkładach kominków UNICO jest wyłożenie paleniska kompletem płyt pionowych i samonośnym deflektorem wykonanym z ceramiki typu Refrabox. Ogniotrwały i odporny na udary mechaniczne materiał zwiększa ilość energii zakumulowanej w komorze spalania i pozwala na długotrwałe użytkowanie kominka.
/ Porady

Serdecznie witamy na stronie firmy UNICO – polskiego producenta wkładów kominkowych klasy premium. Nasza specjalność to wkłady konwekcyjne (klasyczne i najbardziej popularne „kominki powietrzne”) oraz wkłady z płaszczem wodnym (wspomagające instalację grzewczą „kominki wodne”). Promujemy innowacyjne rozwiązania, takie jak palenisko dolnego spalania (Dragon X) do kominków zwiększające wydajność pieca, czy będący nowością na rynku kondensacyjny wymiennik wodny Condens.

Jesteśmy największym producentem wkładów kominkowych na terenie Dolnego Śląska. Jako rodzinna firma tworzymy zgrany zespół, kierując się mottem: Różnicę stanowi jakość szukamy własnych technologicznych rozwiązań. Niezawodne produkty, dobra infrastruktura i profesjonalna obsługa klienta przyczyniają się do tego, że marka UNICO stale umacnia swoją pozycję na rynku, oferując Państwu doskonałe kominki.

/ O nas
/ GDZIE KUPIĆ?

Zapraszamy do naszego salonu firmowego w Uciechowie przy ul. Wrocławskiej 2a.
Zachęcamy także do kontaktu poprzez naszych dystrybutorów z całej Polski.